Udělej životní proměnu ZHUBNI UŽ NAVŽDY!

dní
hodin
minut
vteřin

Osobní trenér a výživový poradce

Jak zhubnout 30 kg za 3 měsíce

jakub persin fitness trener opava hubnuti klient

Určitě je. Můžeš vyzkoušet všelijaké drahé vychytávky nebo diety a neskutečně se ty 3 měsíce potrápit, abys to pak zase během pár měsíců nabral zpět. Takovéto hubnutí totiž nikdy nebude zdravé a už vůbec ne udržitelné. A pokud ti někdo tvrdí, že díky tamtomu a nebo támhletomu zhubneš extrémně rychle, tak je to podvodník nebo vůbec netuší, co hubnutí a udržení dosažené hmotnosti obnáší.

Co je zdravé hubnutí

Zdravé hubnutí se pohybuje okolo 0,5 až 1 kg za týden. Tato míra hubnutí se považuje za zdravou a udržitelnou. Z toho nám vychází, že za 3 měsíce můžeš zdravě zhubnout 6 až 12 kg, které z největší pravděpodobně budou právě z tuku – proto to bude to udržitelné hubnutí.

Co se děje v těle, když hubneš víc jak 1 kg za týden

Rychlé hubnutí, ať už je zapříčiněné dietou či jiným „zázrakem”, pravděpodobně znamená, že tvé tělo ztrácí většinou vodu nebo svalovou hmotu. Takovéto rychlé hubnutí pak vede k jojo efektu. A je tomu tak právě proto, že svalová hmota je to, co v našem organismu pálí přijatou energii z jídla. V dietě jsi ale na minimu jídla. A nikdo tento stav nevydrží věčně a zase začne jíst „normálně”. Jenže v tuto chvíli už nemáš několik kilogramů svalové hmoty, která tvou „normální” stravu spálí pro svou práci. Díky tomu pak dochází k nadměrnému ukládání energie ve formě tuku a takzvanému jojo efektu.

Chceš tlačit na pilu a zhubnout rychle za každou cenu?

Zeptej se sám sebe, jak dlouho jsi danou váhu nabíral? Byli to 3 měsíce, kdy jsi přibral těch 30 kg, které teď chceš rychle shodit? Pochybuji. 🙂

Hubnutí je dlouhodobý proces

Hubnutí je dlouhodobý proces, který nemusí být až tak nepříjemný, jak si všichni myslí. Stačí mít rozumně nastavenou stravu, třeba skrze jídelníček. Jíst plnohodnotné potraviny a ne hotovky z továren. Také se pravidelně hýbat, ideálně skrze silový trénink, ale kombinovat i s vhodnou kardio aktivitou. Což třeba pro každého nemusí být nutně běh.

A hlavně mít správně nastavený kontrolní mechanismus a reagovat na to, co se opravdu děje. Pokud člověk není odborník, kolikrát si dovede procesy v těle vysvětlit jako nezdar své snahy. Tomu tak ale vůbec nemusí být. Proto je určitě výhodné mít za sebou někoho, kdo tomu rozumí – ten dokáže dobu, která je k hubnutí potřeba, minimalizovat. Avšak v rozumné míře.

Suma sumárum

Neznám nikoho, kdo by chtěl zhubnout jen na krátkou dobu a pak váhu rychle nabrat. Naopak. Toužíš docílit hezké postavy a tu si pak udržet. To znamená jediné – změnit svůj životní styl tak, aby krásná postava a zdraví bylo udržitelné.

Pojď si pro svou ŽIVOTNÍ PROMĚNU

Pokud nevíš jak na to a nemáš chuť zkoušet metodu pokus omyl, stačí mi napsat. Tvá snaha o TRVALÉ ZHUBNUTÍ a zformování postavy bude konečně úspěšná.

Jakub Peršín
Jakub Peršín

Osobní trenér a výživový poradce S VÝSLEDKY!

Rubriky